Invertor

Firmamızın kullandığı AC&DC sürücüleri küçük V/Hz inverterlerinden, büyük entegre sistemlere kadar esneklik ve hassas motor hız kontrol ayarlarını yapmaktadır. Konuyla ilgili mühendislerimiz kullandığımız markalara ait ürünleri endüstrideki sistem uygulamalarına adapte edebilmektedir.

Motor kontrolünde, yol vermede, duruş süresinin en aza indirilmesi gerekliliğinde IEC 947 ye göre tasarlanan ve üretilen motor kontrol unitelerine ihtiyaç vardır.

Şu an dunyada en gelişmiş sürücü teknolojisi olan DTC ( Direct Tork Control ) teknolojisi kullanılmaktadır. Doğrudan Moment Kontrolü, moment ve hız kontrolünün, motorun elektromanyetik durumuyla doğrudan bağlantılı olduğu bir kontrolu tanımlar. Bu kontrol, geleneksel PWM sürücülerindeki gibi giriş frekansı ve gerilimi kullanılarak yapılmaz. DTC moment ve akının gerçek motor kontrol değişkenlerinin kontrol edildiği bir teknoloji olarak kullanılmaktadır.

DTC sistemi ile alan oryantasyonu geri besleme olmaksızın sağlanmaktadır ve motor momenti, gelişmiş motor moment teorisi kullanılarak hesaplanır. Bu sistemler herhangi bir AC yada DC sürücülerden 10 kat daha hızlı moment cevabına sahiptir.

Konusunda uzman çalışanlarımızla, tekstil, plastik, havalandırma, fanlar, pompalar, presler, vinçler, ambalaj, paketleme v.b. uygulama alanlarında sistem tasarımları gerçekleştirilmektedir.

  • ABB
  • ALLEN BRADLEY
  • SIMENS
  • OMRON
  • SCHNEIDER